07-200 Wyszków
Ul. Pułtuska 50A
Tel. 29 742 08 00, 604 132 864
e-mail:weterynarzwyszkow@gmail.com
Dbaj, Chroń, Uważaj...
Wróć do listy

Szczenię / kocie w domu

Najlepiej dla naszego przyszłego pupila, jeżeli przebywa z matką do 8 tygodnia życia.
Jeśli szczenie przyjedzie do nas z daleka, warto je wcześniej zaszczepić przeciwko nosówce i parwowirozie (rodzaj szczepionki uzależniony jest od wieku szczeniaka).
Przed rozpoczęciem szczepień maluchy należy odrobaczyć jedno – lub dwukrotnie. Młode zwierzęta odrobaczamy częściej np. co 3 miesiące, dorosłe dwa razy w roku. Jeżeli w domu są małe dzieci, również zabiegi odrobaczeń przeprowadzamy częściej.

Szczepienia uodparniające na psie choroby wykonujemy minimum dwukrotnie. Podobnie jest w przypadku kociąt. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdego psa po ukończeniu 3 miesiąca życia należy zaszczepić przeciwko wściekliźnie. U kotów nie ma takiego obowiazku, ale jeżeli nasz kot będzie wychodził na dwór, warto go również zaszczepić.

Psy przeciwko wściekliźnie szczepimy co 12 miesięcy, koty zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii.

Młode psiaki / kociaki żywimy karmą dla nich przeznaczoną. Czy będzie to karma sucha czy „mokra” tzn. puszki, saszetki, zależy od przekonań i gustu właściciela. Lekarze przychodni „Cztery Łapy” zalecają pokarm suchy. Należy wtedy pomyśleć o swobodnym dostępie do czystej wody.

A dalej… to już tylko spacery, zabawy, wzajemne przytulanki i… mruczanki, a może nawrt nauka i szkolenia…