07-200 Wyszków
Ul. Pułtuska 50A
Tel. 29 742 08 00, 604 132 864
e-mail:weterynarzwyszkow@gmail.com
Dbaj, Chroń, Uważaj...
Wróć do listy

Zalecenia okołooperacyjne

Na 12 godzin przed planowanym zabiegiem operacyjnym odstawiamy jedzenie. Wodę pozostawiamy w niedużej ilości.

W dniu poprzedzającym zabieg ograniczamy do minimum sytuacje stresowe i wysiłek fizyczny u naszego pupila. Spacery nie mogą być forsowne dla psiaka.
Nie podajemy żadnych leków, poza przyjmowanymi stale, o czym informujemy lekarza przeprowadzającego zabieg.

Pamiętajmy także o zabraniu własnego kocyka, który umili małemu pacjentowu czas wybudzenia po zabiegu operacyjnym.

Po przyjeździe do domu kładziemy  naszego zwierzaka w ciepłym i spokojnym miejscu, najlepiej  na podłodze do momentu zupełnego wybudzenia. Jeśli umieścimy go wyżej na łóżku, należy pilnować, aby nie spadł. Przykrywamy kocykiem.

W ciągu 8 – 12 godzin nie podajemy jedzenia, zaś wodę w niedużej ilości pozostawiamy do samodzielnego pobierania (nie poimy na siłę). Jak tylko nasz podopieczny pewnie stoi na łapkach, należy wyprowadzić go na bardzo krótki spacer w celu załatwienia potrzeb fizjologicznych. Po powrocie do domu ponownie zapewniamy spokój i ciepło.

Uniemożliwiamy lizanie rany pooperacyjnej przez założenie na 10 dni kołmierza lub ubranka pooeracyjnego (można nabyć w naszej przychodnii).

Po planowanych zabiegach operacyjnych nasz ulubieniec jest zabezpieczony lekami przeciwbólowymi działającymi 24 godziny. Jeżeli po tym czasie wykazuje objawy bólowe, niechętnie je, pije wodę należy bezwzględnie skontaktować się z naszą przychodnią. Nie należy podawać żadnych leków.

Zalecenia pooperacyjne mogą się różnić w zależności od przeprowadzanego rodzaju zabiegu. Poinformuje o nich lekarz przy wydawaniu i należy je traktować priorytetowo!